Forum Ogólnopolskiej Ligi Warhammer 40,000 Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj   Download   Ranking     

Poprzedni temat «» Następny temat
3city HERESY 2k16, Master, Sopot 03-04.09.2016
Autor Wiadomość
bagli 
Sisterhood at War

Wysłany: 2016-07-06, 16:25   3city HERESY 2k16, Master, Sopot 03-04.09.2016

Stowarzyszenie Miłośników Gier Strategicznych "Trójmiasto" wraz z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego mają przyjemność zaprosić na turniej 3City Heresy klasy MASTER

SPONSORZY:

1. MIEJSCE:

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie
Armii Krajowej 101
81-824 Sopot

Mapka:
https://goo.gl/maps/XADvb

2. TERMIN:

03-04.09.2016

3. ZGŁOSZENIA:

W temacie na forum, na PW do mnie, na mejla, telefonicznie lub jak tam komu wygodniej :)

4. PŁATNOŚCI:

Wpisowe:
- 40 zł – przedpłata termin do 22.08.2016, +2 DP
- 50 zł - po terminie przedpłat,
- 60 zł – w dniu turnieju, najpóźniej przy zapisach

Przelewy wysyłamy na konto:
19114020040000300276060857
Rafał Kroczka

Mamy limit miejsc - zagra max. 40 osób. W razie tłoku o udziale będzie decydować kolejność wpłat.

Będzie też event Bolt Action. Więcej informacji na ten temat tu:
http://boltaction.pl/viewtopic.php?f=2&t=1127

5. SĘDZIOWIE

Główny: Typhus
Liniowi: Bagli - (grający)

6. BUDOWA ARMII:

- Każdy gracz ma na budowę armii 1333 pkt
- max 3 detachmenty, max 1 każdego typu: 1 CAD, 1 Allied Detachment, 1 Formation Detachment, 1 detachment codeksowy, 1 detachment suplementowy, 1 detachment formacyjny (pomimo, że będzie zawierał 1+ formacji to liczy się go jako jeden, ale obowiązuje zakaz dublowania formacji) itd.
- zakaz dublowania jednostek chyba, że wykorzystamy wszystkie wybory z podręcznika w danym slocie wtedy można powtórzyć (ale nawet po dojściu do końca kolejki nie można żadnej jednostki triplować)
- transporty dedykowane można mieć po jednym na slot i powtarzać gdy wykorzystamy wszystkie wybory
- jednostki, które w kodeksie są oznaczone jako nie zajmujące slota traktujemy do dublowania jakby były normalnym wyborem ze slotu, w którym są wymienione (np. priest jest traktowany jakby zajmujował slot HQ - można go wziąć jako trzeci wybór HQ, ale żeby wziąć następnego, trzeba wykorzystać wszystkie wybory HQ).
- Zakaz SH/GC

3city homerules:
- niewidzialność: wszystkie jednostki targetujące dany unit robią to z BS i WS 1 a nie na snapshot-ach
- maksymalny przerzut save 2+ to 4+ (czyli jak mamy 2+ z rerollem to rzucamy 2+ a potem 4+)
- maksymalny reanimation protocol to 5+
- maksymalny FnP to 4+
- maksymalnie jeden czar summoniongu na turę
- siłę D traktujemy:
Siła D: s10 ap2, na '6' to wound Instant Death or Auto Penetrating Hit
Siła D-1: s4 ap2, na '6' to wound Instant Death or Auto Penetrating Hit

- przesuwanie terenów z Geomancji jest zabronione
- ilość FMC/Flyerów w rozpisce ograniczona do max. 2

- Każdy gracz ma możliwość posiadania dwóch rozpisek. W obu rozpiskach musi być wskazany ten sam primary detachment oraz ten sam Warlord.
- Przed każdą bitwą gracze pokazują sobie dwie rozpiski, po czym potajemnie wybierają jedną i na ustalone hasło odkrywają, tą którą wybrali.
- Primary detachment musi być jednocześnie bulk detachmentem (detachment o największej punktowej wartości w rozpisce )

Dopuszczone są:
- Wszystkie oficjalne i aktualne kodeksy dataslate i formacje opublikowane przez GW wydane przed 31.07.2016
- fortyfikacje: Aegis Defence Line, Imperial Bastion, Skyshield Landing Pad

Niedopuszczone są:
- Eskalacja
- Imperial Armour
- Armie unbound

7. ROZPISKI:

Rozpiski wysyłamy w pliku .txt do dnia 29.08.2016 na adres: 3cityheresy2016@gmail.com

Prawidłowy format rozpiski jest pokazany tu: http://liga40k.pl/viewtopic.php?t=3462

NIE MA WYMOGU POSIADANIA LISY SUMMONINGU, należy posiadać modele, które chce się przywołać.

Za wysłanie poprawnej rozpiski do 29.08.2016 godz.23.59 gracz otrzymuje +10 DP doliczonych do rankingu głównego.
W przypadku błędów, gracz otrzymuje +5 za wysłanie poprawnej po 3 dniach, albo +2 za pojawienie się z poprawiona na turnieju.
Brak rozpiski lub nie poprawienie do turnieju oznacza 0 DP.

8. ZASADY OGÓLNE:

- Gramy na stołach 60”x48”
- Obowiązują zasady 7 ed. Wh40k, z uwzględnieniem aktualnych FAQ'ów ze strony GW i zasad ETC2016 (link)(Kolejność ważności zasad: ETC – FAQ GW)
- Tereny na stołach ustawiają sędziowie
- Graczom przyłapanym na ewidentnym oszustwie po raz pierwszym (nieautoryzowana zmiana terenu, używanie sprzętu nie ujętego w rozpisce, rażące naruszenie zasad gry), zostanie zmieniony wynik gry od -3DP do masakry w plecy włącznie, po zapoznaniu się z sytuacją sędziego głównego. Przyłapanie na oszustwie po raz drugi skutkuje dyskwalifikacją.
- Awanturowanie się na turnieju grozi dyskwalifikacją.
- Od decyzji sędziego nie można się odwołać.
- Przy opóźnieniu w oddaniu wyników będą naliczane punkty karne co pięć minut – 5DP, gdy na zegarze pokaże się czas "-15:00" gracze, którzy nie oddali wyników, automatycznie otrzymują wynik 0:0
- Na 20 min przed końcem czasu zakaz rozpoczynania kolejnej tury chyba, że obaj gracze się na to zgodzą.

9. PUNKTACJA:

Na wynik składają się 4 elementy:
a) Kill Pointy - co 1 KP różnicy - 1VP (do max 6)
b) Eternal War - zgodnie z zasadami misji
c) Maelstrom of War (wykonujemy max trzy karty na turę)
d) First Blood, Linebreaker, Slay the Warlord

Gramy na 24 karty maelstrom (każdy z graczy otrzyma swój własny komplet).

Ostateczny wynik bitwy wyznaczamy z poniższej tabelki:

Różnica VP...................wynik bitwy
0-1 ............................... 10 - 10
2-3 ............................... 11 - 9
4-5 ............................... 12 - 8
6-7 ............................... 13 - 7
8-9 ............................... 14 - 6
10-11 ........................... 15 - 5
12-13 ........................... 16 - 4
14-15 ........................... 17 - 3
16-17 ........................... 18 - 2
18-19 ........................... 19 - 1
20+ .............................. 20 - 0

10. RAMÓWKA:

Ramówka:
SOBOTA:
9:00 – 9.30 zapisy
9:30 – 12.00 1 bitwa
12:15 – 14.45 2 bitwa
14:45 – 16.15 Obiad, paringi na 3 bitwę
16:15 – 18.45 - 3 bitwa

NIEDZIELA:
9:00 - 11.30 4 bitwa
11:45 – 14.15 5 bitwa
15:00 - Rozdanie nagród

11. KOLEJNOŚĆ CZYNNOŚCI PRZED BITWĄ:

1. Rzut na to kto umieszcza pierwszy objective marker. Następnie gracze rozmieszają objectivy na przemian aż rozmieszczą wszystkie.
2. Rzut kto wybiera stronę.
3. Rzut na Warlord trait (zaczyna gracz który wybrał stronę)
4. Rzut na Gifty, Boony and oraz inne rzuty przed grą wynikające z zasad specjalnych. (zaczyna gracz który wybrał stronę)
5. Rzut na Psychic Powers (zaczyna gracz który wybrał stronę)
6. Rzut na Night Fight.
7. Rzut na rozstawienia (wygrany decyduje kto rozstawia się pierwszy). Fortyfikacje rozstawiamy a fazie deploymentu.
8. Rzut na rozstawienie Infiltratorów oraz ich rozstawienie.
9. Gracz który rozstawił się pierwszy decyduje kto rozpoczyna grę jako pierwszy.
10. Rzut na przejęcie inicjatywy
11. Rzut na Scout Moves. Fair play wymaga zapytać przeciwnika czy wykonuje jakiś scout move przed rozpoczęciem rozgrywki. Jeśli pytanie nie zostało zadane, a gra została rozpoczęta, musi ona zostać cofnięta tylko w przypadku gdy gracz który nie został zapytany wykona jakieś Scout Moves.
12 Początek właściwej rozgrywki

12. MISJE:

1.Eternal War: The Scouring (znacznik 1 – 1VP; znaczniki 2 i 3 – 2 VP; znaczniki 4 i 5 – 3 VP, znacznik 6 – 4 VP), +1 VP za każdy zniszczony unit ze slotu FA.
Maelstrom of War: Contact Lost (1karta na start, od 2 tury dociągamy tyle kart ile znaczników kontrolujemy, max 6 na reku)
Rozstawienie: Hammer And Anvil

2.
Eternal War: Emperors Will (własny znacznik 3 VP - znacznik przeciwnika 5VP)
Maelstrom of War: Spoils Of War (wykonujemy znaczniki przeciwnika również)
Rozstawienie: Ćwiartki

3.
Eternal War: Big Guns Never Tire (4 znaczniki po 3VP), +1 VP za każdy zniszczony unit ze slotu HS
Maelstrom of War: Cleanese And Control (dociagamy zawsze do trzech kart)
Rozstawienie: Dawn Of War

4.
Eternal War: 2xRelikt (po 5VP) oddzielne od innych znaczników położone 24" od krawędzi graczy i 15” od bocznych krawędzi
Maelstrom of War: Tactical Escalation (dociągamy karty do nr tury)
Rozstawienie: Vanguard Strike

5.
Eternal War: Crusade (5 Znaczników po 2VP)
Melstrom of War: Cloak And Shadows (do 3 kart - ukryte przed przeciwnikiem karty)
Rozstawienie: Dawn Of War

13. OCENA MODELARSKA:

Na turnieju jest wymóg malowania, ale w drodze eksperymentu odstępujemy od jego egzekwowania wobec osób, które są pierwszy raz na masterze.

Wszystkie modele powinny posiadać WYSWIG oraz być pomalowane zgodnie ze standardem turnieju klasy MASTER

Wszystkie modele muszą być pomalowane przynajmniej trzema kolorami (podkład to nie kolor), a podstawki co najmniej jednym. Jako modele pomalowane traktujemy modele posiadające barwy na większości odróżnialnych powierzchni, Modele pomalowane mniej niż 3 kolorami, będą usuwane ze stołu i rozpiski.
W przypadku gdy armia stanie się nielegalna gracz zostanie zdyskwalifikowany.

Wysywig: jest obowiązkowy i sędziowie mogą nie dopuścić armii nie posiadającej pełnego wysywigu lub w wyjątkowych sytuacjach jedynie ukarać punktami ujemnymi (do -10 pkt).

Malowanie:
W sumie 16 pkt

MALOWANIE [0 - 7pkt]

0pkt - cała armia pomalowana 3ema kolorami
1pkt - dodatkowo niektóre modele są wycieniowane
3pkt - nieliczne modele nie są wycieniowane
5pkt - armia jest pomalowana z dbałością o szczegół, a wszystkie modele są wycieniowane
7pkt – armia pomalowana na wysokim poziomie, wszystkie detale sa wycieniowane (oczy, kamyki eldarskie itp.)

PODSTAWKI [0 - 2 pkt]

0 pkt - większość podstawek nie jest pomalowanych lub są pomalowane jednym kolorem
1 pkt - większość podstawek jest pokrytych trawką, posypką lub wycieniowanym piaskiem
2 pkt – wszystkie podstawki są pokryte trawką, posypką lub wycieniowanym piaskiem

OZNACZENIA ODDZIAŁÓW [0 - 2 pkt]

0 pkt - występują oddziały nieoznaczone, które można pomylić z innymi [np.
dwa tactical squady o identycznym malowaniu]
2 pkt - występują cechy pozwalające rozróżnić oddziały [np. cyfry na naramiennikach]

DODATKOWE [0 - 5 pkt]

0 pkt - modele względem detachementu nie mają schematu
2 pkt - pojedyncze modele nie mają tego samego schematu, ale zachowują podobną kolorystykę (jeżeli ktoś grający DA pożyczy rhino DA od kolegi, pomimo innego schematu malowania ale dalej np. zielone to tez się wykazuje jakaś dbałością o ten schemat a na stole nie wygląda to źle najczęściej)
5 pkt - wszystkie modele zachowują schemat względem detachmentu, w którym się znajdują

Turniej będzie zgłoszony do Ligi oraz ITC.

ZGŁOSZENIA ($ - wpłata zaliczona, R - rozpiska na czas, R+ - poprawna rozpiska)
1. Raca $ R
2. Rafał $ R
3. Czams $ R
4. Archi $
5. Yankes $ R
6. Marmorr $ R
7. Ribbie $ R
8. Danyboy $ R
9. Pycu $ R
10. Duda $ R
11. Grzechu $ R
12. Baglison $ R
13. Bagli $ R
14. Skark $ R
15. Vladdi $
16. Zozo $ R
17. Grzelich $ R
18. Baltazar $ R
19. Fangir $
20. Myszak $ R
21. Bosfor $ R
22. Ketchup $ R
23. Blackcenturion $ R
24. Koniu $ R
25. Dejv $ R
26. Neret $ R
27. Jakub Krochmal $ R
28. Lesiu $ R
29. Miften $ R
30. Zły $
31. Shas'o'Kedar $ R
32. Kamieniarz $ R
33. Ederus $ R
34. Crazyman $ R
35. Kazik $ R
36. Memnite $ R
37. hq $ R
38. Grooby $ R
39. Kacper $ R
40. Fifi $ R

41. Discord
42. Lufcik
43. Pewex
44. Eldad
45.

LINK DO ZASAD ETC:
https://drive.google.com/file/d/0Bzus0DMobfGYakEzQWdJRWh1SVU/view

NOCLEGI:
Informujemy, iż każdy szuka sobie noclegu na własna rękę.
Akademiki w pobliżu.
http://akademikigdansk.pl/sopot\...

jest jeszcze hostel w miare niedaleko
http://www.hostel-w-sopoc...ik,0,index.html

http://gardenhostel.pl/

http://www.booking.com/ho...s=1&#map_closed

jest tez jakiś hostel na dole Sopotu, nie wiem czy nie za daleko ... zależy gdzie będzie imprezka..
http://www.hostels.com/ho...tyAnchor=p86281

i pozniej zostaja ceny hotelowe - obok jest hotel Europa
http://www.hotel-europa.com.pl/pl/page/show/id/19

WYżYWIENIE – Na sali nie można spożywać posiłków. Miedzy 2 gra a 3 będzie przerwa 1,5 h wtedy każdy kto będzie chciał na pewno zdąży zjeść w pobliskich jadłodajniach.

FAQ:
Q: Czy mogę wziąć dropa dedyka do troopsa i pustego dropa z FA ale nie mogę już wtedy wziąć dropa dedyka do assaultów?
A: TAK

Q: Czy "Grim Resolve" podbija BS przy strzelaniu overwatcha do niewidzialnego oddziału?
A: TAK.

Q: Czy jak bazowy protokół jest 4 i zadaję instanta to obowiązuje 5+ (bo obniżam 4+) czy wtedy 6+ (bo na turnieju jest 5+ zamiast 4+)?
A: Jak masz 4+ to rzucasz 5+, a jak dostaniesz instanta dalej 5+. Jak masz 5+ i dostaniesz instanta to masz 6+.

Q: Rozumiem że detachmentów formacyjnych nie można wystawić? W sumie to jeden detachment choć nie cad nie ally i nie 1 formacja, ale zbiór formacji?
A: mogą być, bo to detachement

Q: Czy mogę wziąć Chapter mastera z Iron hands i z Ultramarines?
A: Nie, bo to ten sam kodeks. Ale możesz wziąć CM z SM, BA, SW i DA.

Q: Czy po zabiciu wszystkich jednostek przeciwnika (tabled) mogę dogrywać karty Maelstrom?
A: Nie. RB, str. 133 wyjaśnia, że gra kończy się na końcu tury, w której jednemu z graczy skończyły się modele na stole.

Q:Co z imperial strongpoint?
A: Dopuszczony. Tak samo upgrady ze strongholda

A: Czy regulamin jest tak napisany, że herlaków na codexowym detachmencie się nie da wystawić? To celowo tak?
Q: Niezamierzony. Jak juz ktos zachce zagrac Harlekinami to dopuscimy im trzeciego troopsa ;)

Q: Niewidzialność: wszystkie jednostki targetujące dany unit robią to z BS i WS 1 a nie na snapshot-ach"
A: Tylko modyfikatory podbijające snap shoty mogą modyfikować trafianie niewidzialnych oddziałów.

Q: Czy można mieć inny chapter głównego detachmentu pomiędzy rozpiskami?
A: Nie

zmiany 11.07.2016
zmiany 19.07.2016
zmiany 05.08.2016
zmiany 17.08.2016

rozpiski
https://drive.google.com/folderview?id=0B7PiI3jS-5hXaTBjMnVwQm5XTUE&usp=sharing
Ostatnio zmieniony przez bagli 2016-09-02, 12:19, w całości zmieniany 67 razy  

KvaN
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-06, 17:45   

Zapisz

Raca 

Wysłany: 2016-07-06, 17:57   

I mnie i mnie ;-)

Rafał 
The Patriot

Wysłany: 2016-07-06, 18:05   

To mnie też zapisz. Ja nawet przelew juz zrobiłem z jednego konta swojego na drugie, czyli +2 DP mam :mrgreen:
To teraz juz z górki ;-)

Koniu 

Wysłany: 2016-07-06, 19:00   

Hymhymhym. Zapisz

yankes 

Wysłany: 2016-07-06, 20:43   

Zapisz proszę

fala 

Wysłany: 2016-07-06, 21:58   

A ja tak chciałem jechać ale już obiecałem na ślub pojechać ;(((( Wszystkie turnieje mi przez śluby poprzepadają w tym roku. Jakaś druga fala w wieku 30tki nadeszła, ci co po studiach od razu się nie załapali.

Archibald 

Wysłany: 2016-07-07, 07:55   

zapisz :)

Raca 

Wysłany: 2016-07-07, 08:14   

fala napisał/a:
A ja tak chciałem jechać ale już obiecałem na ślub pojechać ;(((( Wszystkie turnieje mi przez śluby poprzepadają w tym roku. Jakaś druga fala w wieku 30tki nadeszła, ci co po studiach od razu się nie załapali.

Sabotuj slub :!:

KvaN
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-07, 08:39   

Raca napisał/a:
fala napisał/a:

Sabotuj slub :!:

Zaproś ich na aftera :D

@Rafał - podałbyś konto do przedpłat, chyba że planujesz tymi 2 DP wygrać ten turniej :D
Ostatnio zmieniony przez 2016-07-07, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  

Raca 

Wysłany: 2016-07-07, 09:02   

Rafal cos mowil ze wplaci za wszystkich i doda sobie za kazdego +2 DP ;-)

Grzelich 
ten od herbaty

Wysłany: 2016-07-07, 10:37   

Zapiszcie Panocku :)

KvaN
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-07, 10:58   

Raca napisał/a:

Seems legit 8-)

Rafał 
The Patriot

Wysłany: 2016-07-07, 14:12   

KvaN napisał/a:
Raca napisał/a:

Seems legit 8-)

To jest czyste pay to win. a nie jakies zakamuflowane w postaci płacenia za malowanie modeli i dostawanie pkt za malarkę :-P

bagli 
Sisterhood at War

Wysłany: 2016-07-07, 14:45   

wkleiłem konto do przedpłat

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi